3 lutego 2015

Franki, banki i my, do strzyżenia

J.Wouters, Owce (DA Altius)


Nareszcie w naszej prasie pojawiają się publikacje, w których wnikliwie, bezstronnie a głównie fachowo, czyli wiedząc o czym się pisze, prezentuje się ‘kupiecką uczciwość’ banków wobec nas, klientów.


W Newsweek'u ukazał się artykuł red. Miłosza Węglewskiego, który rozprawia się z tematem polskich (?) banków wobec frankowców.
Można go tu: przeczytać. I przeanalizować, bo warto.

Również kancelarie prawne zaczynają organizować  pomoc dla frankowców, bo przekonane są, że to banki są grubo nie w porządku wobec tak zwanych kredytobiorców w CHF. Forbes z 28 stycznia b.r. zamieszcza tekst Barbary Garlacz, radcy prawnego z kancelarii Harvest Legal House, w którym autorka dowodzi, że banki się mylą, a frankowicze mogą wygrać. Kancelaria ta prowadzi indywidualne sprawy klientów vs banki oraz będzie prowadziła pozwy zbiorowe. Więcej pod tymi adresami mejlowymi. Koszt takiego pozwu to 230,-PLN (bez indeksacji w CHF;)
6 komentarzy:

 1. Jak to dobrze, że ja żadnego kredytu nie mam. Uffff. Ale mam kumpelę z tym frankowym obciążeniem i wiem, że nie jest lekko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ashko, w dodatku okazuje się dopiero teraz, po latach, że te kredyty to jeden wielki, bankowy przekręt.
  Tylko pozwy sądowe frankowiczom pozostały, bo rząd ręce umywa i po prostu boi się przywołać banki do porządku:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Z jednej strony prawda - oszukaństwo. Z drugiej - trzeba umieć liczyć, w dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo... Dlaczego inni Bogu duch winni posiadacze kont bankowych mają spłacać JESZCZE I TE zobowiązania? To tak patrząc z nieco innej strony.
  Poza tym tak na marginesie: żaden z moich znajomych mających takowy kredyt nie narzeka: tak kombinowali, żeby w razie podwyżki (liczyli się z tym, naprawdę!;)) raty były do udźwignięcia. A jeden nawet twierdzi, że mu się w sumie polepszyło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż mogę odpowiedzieć Pani Izabelo?
  Pani komentarz jest typowy dla takich osób: nic nie wiem o problemie to się wypowiem:(

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie ten problem na szczęście nie dotyczy, ale dotyczy kilkunastu moich znajomych, z którymi rozmawiałam wiele razy na ten temat, więc Pani komentarz uważam za bardzo nie na miejscu, by nie rzec: nic nie wiem, to się wypowiem ;) Pozdrawiam :)Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowna Pani, nie czuję się na siłach, aby problem Pani wytłumaczyć. O ile rzeczywiście chciałaby Pani się z tym zagadnieniem zapoznać, odsyłam do tego tekstu:https://www.bankowebezprawie.pl/czym-jest-kredyt-przecietnego-frankowicza/ Jest napisany naprawdę przystępnie.
   Pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję za wizytę;)