4 grudnia 2014

Dla miłośników Gór Izerskich
Kromnów to wieś pod Jelenią Górą, w gminie Stara Kamienica. A Artystyczna Galeria Izerska funkcjonuje (i świetnie funkcjonuje) w starym kościele ewangelickim.

Dużo się tam dzieje. Będzie też bożonarodzeniowy jarmark, o którym Galeria ( to znaczy Violetta Pietrzak) tak pisze:

"Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich to impreza, na której promowane jest lokalne rękodzieło i dobra żywność. Jarmark odbywa się we wnętrzu dawnego ewangelickiego kościoła - dzisiaj galerii sztuki. Wyjątkowa przestrzeń, piękne przedmioty, uśmiechnięci ludzie, smakowite i zdrowe jadło - to wszystko sprawia, że jest to jeden z najbardziej klimatycznych jarmarków w okolicy, który z edycji na edycję przyciąga coraz więcej osób - zarówno wystawców, jak i odwiedzających, 

Bożonarodzeniowa edycja to absolutne święto! Przyjedzie na nią około 50 wystawców z całego Dolnego Śląska - od Wrocławia, przez Legnicę. Lubin, Jelenią Górę po Zgorzelec czy Bolesławiec. To będzie niezwykły przekrój twórców i producentów żywności, którzy pracują, tworzą i po prostu żyją tuż obok nas. 

Stoły uginać się będą od świątecznych stroików, wianków, bombek, różnorodnych ozdób, pierników, świec. Dzieci będą mogły także same ozdobić bombki podczas warsztatów. 

Nie zabraknie rzeczy, które idealnie nadadzą się na prezenty, a te jak wiadomo, każdy lubi inne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wybór był szeroki. Będzie więc biżuteria w wielu odsłonach, ubiory, nakrycia głowy, ceramika, lalki, przytulanki, maskotki, wilkina papierowa, obrazy na łupku, rysunki, zakladki do książek i same książki, ręcznie robione kartki, a nawet naturalne mydła i wiele wiele innych cudowności. 

Będzie także coś dla podniebienia: chleby, pasty do pieczywa, mąki, oleje, kasze, przetwory, miody, ciasta, bezcukrowe słodycze, swojskie wędliny, pyszne sery, yerba mate, gorąca czekolada, grzane wino. 

Świąteczną atmosferę dopełnią śpiewane na żywo kolędy i życzliwa atmosfera ". 

Więc spotkajmy się w Kromnowie. 13 grudnia 2014:) Fajnie będzie.

7 komentarzy:

 1. ja się wybieram, Basik i Inkwi:-) do zobaczenia

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie, wybieram się, ale Megi już to napisała ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Megi i Basiku - to do miłego widzenia;)

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety... dla mnie za daleko... hihi
  ale trzymam za Was kciuki

  OdpowiedzUsuń
 5. Joasiu, tak, tak, wiem, że gdyby bliżej było, choć o 300 km;) to na pewno byś także wyruszyła:
  Tam bardzo ładnie jest, no i impreza dobrze się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno będzie fajnie a ja po cichu liczę na foto relację na Twoim blogu:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że mnie tam nie będzie :( Ale chętnie zdjęcia pooglądam :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę;)