1 kwietnia 2011

Dziś wiosenne kwiaty

Aż mnie żołądek rozbolał. Z zazdrości. Tak cudne rzeczy robią niektóre osoby, tak misterne, tak wysmakowane, tak dopracowane,  tak… i tu przymiotników jeszcze cała masa by się zmieściła.


Bo oglądałam ostatnio wiele stron, na których te artystki prawdziwe prezentują własnoręcznie  utkane koronki, wyszyte, wyhaftowane obrazy, jak namalowane, uszyte wszelkie możliwe sztuki odzieży, butów, toreb i tekstyliów dekoracyjnych.
No, zachwytom moim nie ma końca.
Taka na przykład biżuteria wire wrapping: co za precyzja, ile trzeba zręczności, cierpliwości, poświęcenia wręcz, aby powstał taki wisior opleciony w wymyślne esy floresy, żeby pasowała do niego zarówno technika wytworzenia, jak i użyte minerały. I całość żeby tak efektownie się prezentowała.

Albo te zwyczajne niby przedmioty, typu pudełka, kasetki, skrzyneczki, przemyślnie i pięknie oklejone materiałami, ozdobione taśmami, wstążkami, sznurkami.
I co za pomysłowość  w każdej z możliwych dziedzin, ile prawdziwej pasji w tym tworzeniu się przejawia.

Dlaczego, dlaczego nie każdemu, mnie na przykład, nie dane zostały takie talenty?!

Podoba mi się także fakt, że wielu z tych twórców tak chętnie dzieli się swoimi
talentami, nie chowa wszystkiego dla siebie,  nie sprzedaje tych  umiejętności, a przeciwnie udostępnia je, za frico.

Postanowiłam, nie pytając w ogóle o zgodę,  zamieszczać tu, u siebie niektóre przynajmniej tutoriale, szczególnie takie, które zdały mi się łatwiejsze do wykonania. Może ktoś jeszcze zdecyduje się podjąć próbę naśladownictwa. Na początek kwiaty. Iście wiosenne. Zrobione przez  Heather Bailey, równie śliczne, jak ona sama.

Tłumaczenie co prawda jest automatyczne, czyli fatalne, ale pismem obrazkowym się kierując można wszystko zrozumieć:

FlowerProject4a
Flower Garden Pop Złom Tutorial
Medium kwiatów
1. Tear taśmy drukowane tkaniny bawełnianej 3 "high 20" wide. Pop Gardendziała.
FlowerTute1
2. Z tak stronach,, składany pas tkaniny na pół, jak na rysunku. Stitch długo, zbierając szew wzdłuż dopasowane porwanych brzegów, przez dwie warstwy.(Na kwiat podarte krawędzi, szew wzdłuż krawędzi składane przez obie warstwy).
FlowerTute2
3. Delikatnie wyciągnąć szwy, jak szyć, w celu zebrania materiału w kole.Przymocować koło tkaniny w centrum z kilku szwów. Bezpieczne i wykończenia wątku.
FlowerTute3a
4. Z filcu, cięte trzy warstwowych środowisk -.. 2 "szerokości 1,75 cm szerokości i 1,5 cm szerokości krawędzi Notch kół dużych i małych Usuń wszystkie" wiszące chads "z filcu. - Musimy nic z tego Stack filcu koła, jak pokazano.
FlowerTute4
5. Na zebranych kwiatów tkaniny, warstwa filcu ułożone koła i ozdobny guzik lub broszkę. warstw Stitch razem w centrum kilka razy poprzez przycisk bezpieczne. Schować zebrane krawędzi na tylnej kwiat przez bat-stitching okręgu złomu czuł z tyłu kwiat. Następnie założyć na sew-pin-back, obciąć włosy, kucyk elastyczny pałąk TT , bobbypin lub wsuwka. I to wszystko. Easy-peasy.
FlowerTute5
Dla Państwa wygody, Poniższy wykres przedstawia pomiary wykorzystywane do innych kwiatów ciekawe na zdjęciach powyżej. Duży kwiat jest przez stos złożony kawałek jedwabiu na górze złożonego bawełna nadruk z zakładkami wyrównane. szwów Gathering szyte są przez wszystkie warstwy, w pobliżu krotnie. A duże spirale kwiat na kilka warstw, w przeciwieństwie do dwóch pozostałych widoczne.
FlowerTute6a
Uwaga! Wszystkie wymiary powyżej podane w calach (1 cal= 2,54 cm), a nie jak mylnie w tłumaczeniu w centymetrach.

Obok, po prawej, link do bloga Heather, która prześliczne rzeczy projektuje i wykonuje.


4 komentarze:

 1. Oj tam, kochana moja, sama tworzysz piękne rzeczy, więc nie lamentuj. Ha, co ja mam powiedzieć?! Jak zaczęłam czytać o robieniu tych kwiatuszków, to od razu zakręciło mi się w głowie. Za trudne, za trudne, za trudne...dla mnie, rzecz jasna, bo tak w ogóle to pewnie dla ludzi. Ale na szczęście kwiaty mamy już w ogródku i
  ściskamy wiosennie- Aga z Zosią(która o tej porze w objęciach Morfeusza, rzecz jasna)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ago i Zosiu, Wy jesteście żabki przemiłe, i dlatego tak sądzicie:)

  U mnie w ogródku także wiosennie, choć to dziki spłachetek całkiem; ale krokusy wszędzie do słońca główki wychylają i żonkile także się do życia garną. Na krzewach i drzewach niedługo listki się rozwiną.

  Serdeczne pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne rzeczy można robić.Trzeba tylko się do tego zebrać, no i mieć sprawne ręce.Propozycja, którą przedstawiłaś wygląda bardzo zachęcająco.
  Kochana, nie wrócę już do blogowania w tej witrynie.Nie mogę w dalszym ciągu żadnego zdjęcia wrzucić.Rezygnuję i zapraszam na moje blogi na WP.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Jolu, więc do zobaczenia na WP!

  Tymczasem pozdrawiam Cię serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę;)